Blog

İstanbul’daki gelin damat çekimlerini yaptığımız mekanlarda sizlerin bu en mutlu günlerinde yanınızdayız. Fotoğrafçılık bizim severek yaptığımız ve çiftlerin sonradan bakıp ilk yıllarını hatırlayacakları çok değerli kayıtları aldığımız önemli bir hizmettir. İşimizi her zaman müşteri memnuniyetini benimseyerek ve değer vererek yapıyoruz. Bu konuda Fotoğraf Vagonu olarak teknik bütün gündemi ve güncellemeleri takip ederek size en iyi pozları çıkartmak için uğraşıyoruz.

İstanbul Dış Çekim Hizmetleri verdiğimiz home ofisimiz hizmete başlamıştır. Bizlere whatsapp hattımızdan 7/24 yazabilirsiniz.

Hangi Mekanlarda Çekim Yapıyoruz

Nostaljiden vazgeçemeyen çiftlerimize stüdyoda çekim imkanı sunarken isteyen gelin damatlarımıza ise İstanbul Fotoğrafçısı olarak ücretli ve ücretsiz mekanlarda çekim yapmaktayız. Çiftimizin karar verdiği mekanlar İstanbul il içinde olmayabilir.

İl dışı hizmet verdiğimiz başlıca mekanlar; Kapadokya, Salda Gölü, Yedigöller gibi yerlerdir. Gelin damat adaylarımıza Türkiye’nin her yerinde dış çekim imkanı sunuyoruz. Paket fiyatlarımıza il dışı çekim seçeneğini ekleyerek bütçenize uygun fiyatlar oluşturmaktayız.

Ankara Altınpark Dış Çekim
İstanbul Dış Çekim

Fotoğraf Vagonu olarak  İstanbul Dış Çekim fiyatları her müşterimizin bütçesine göre özel ayarlanmakta olup en düşük paket fiyatımız 1000 tl dir. Bu seçenekte aile albümü bulunmazken bir büyük albüm bir poster bulunmaktadır. Bütün fotoğraflarınız özel photoshop istekleriniz dahil alınarak özel fotoğraf işleme ekibimiz tarafından hazırlanır. İstediğiniz renk tonları da seçildikten sonra albüm tasarım aşamasına geçilir.

İstanbul Gelin Damat Çekimi günü genelde çiftler düğün telaşında olduklarından ve kuaför işlemleri de zaman aldığından bugün çiftler için çekim önerilmemektedir. Trafik ve hava şartları da düşünüldüğünde çok kısıtlı bir gün olmaktadır. Kuaförde sabah girip 11:00 da çıkacağını bildiren gelinin geç çıkması ve çekim alanına gelmesi 14:00 veya 15:00 civarlarını bulabilmektedir. Düğün saatinin de 19:00 olduğunu düşünürsek çok acele bir fotoğraf çekimi olacağı aşikar. Bu yüzden çiftlerimizden ricamız düğün gününde dış çekim istememeleridir.

Özellikle gün batımını yakalamak ve güzel fotoğraflar alabilmek için saat 18:00 dan sonra çekim yapılmalıdır. Bu yüzden  İstanbul Fotoğrafçısı olarak en önemli saatleri belirleyip çiftlerimize sunuyoruz. Özel mekanlarda veya il dışı Kapadokya gibi yerlerde çekim isteyen çiftlerimiz hafta içi bir gün talep ederlerse daha az yoğunluk ve trafiğin olduğu zamanlara denk gelecektir.

Hangi Ekipmanları Kullanıyoruz

İstanbul Düğün Fotoğrafçısı olarak kullandığımız fotoğraf makinaları üst seviye Sony Alfa sistemleridir. Portre çekimlere özel lenslerimiz ve geniş açı çekim için ayrı lenslerimiz bulunmakta olup gerektiği durumlarda çeşitli ışık sistemleri kullanılmaktadır.

İnstagram klibi çekimlerimiz için ayrı görüntü sabitleyici gimbal sistemlerimiz bulunmakta olup drone çekimi isteyen müşterilerimiz için drone ekibimiz bulunmaktadır.

Gerektiği durumlarda dış çekime iki veya üç adet fotoğraf makinası getirilirken fotoğrafçı sayısı ve yardımcı sayısı sizin seçeceğiniz pakete göre değişiklik göstermektedir. Başlangıç paketinde sadece bir fotoğrafçı gelirken daha az kare çekilir. Üst paketlerde ise yardımcı bulunurken daha fazla poz hem de daha hızlı bir çekim anlamına gelmektedir.

İstanbul Gelin Damat Dış Çekimi işlemi bittikten sonra örneğin 1000 adet fotoğraf var ise bunların hepsini size yolluyoruz ve sizin seçeceğiniz albüm boyuna göre değişmekle birlikte en az 30 en fazla 40 adet fotoğrafı seçiyorsunuz. Bu işlem çiftlerin hızına göre bazen iki hafta bazen iki ay sürebilmektedir.

Gelin damat adayımız seçimi yaptıktan sonra albüm tasarımı çalışmaları bizim tarafımızdan başlar ve tahmini 7-15 gün ile 1 ay arası sürmektedir. Baskı yapılan albüm ofisimize gelir ve size haber verilir.

Bu şekilde İstanbul Dış Çekim işleminiz tamamlanmış olur. Eğer albümde veya kanvasta baskı kaynaklı bir hata oluşmuş ise bu bizim tarafımızdan düzeltilmek üzere tekrar baskı birimize iletilir.

Fotoğraf Vagonu | 2022 Rezervasyonları Başladı background image