Ankara Fotoğraf Platoları

Wincek Fotoğraf Platosu Ankara

Ankara fotoğraf çekim platoları her gelin damat için vazgeçilmez alanlardır. Ankara dış çekim için gideceğiniz fotoğraf platoları dış ortamda size doğal pozlar kazandırır. İç mekanlarda ise güzelce hazırlanmış aksesuarlar ile muhteşem fotoğraflar kazanmanızı sağlar. Giriş ücretleri bulunan Ankara platoları ile siz de hayalinizdeki fotoğraflara sahip olabilirsiniz. Platolar hakkında detaylı bilgi ve çekim için rezervasyon yaptırmak için bizlere iletişim kısmından ulaşabilirsiniz.

Bizimle fotoğraf çekimi için anlaşan çiftlerimize plato girişi ücretsiz olarak sunuyoruz.

Şimdi Ankara’da bulunan fotoğraf platoları ve fiyatlarına bir göz atalım;

Ankara Çekim Platoları ve Fiyatları

 1. Wincek Plato (250TL)
 2. Başka Plato (250TL)
 3. Ankara Fotoğraf Platosu (250TL)
 4. Saklı Plato (250TL)
 5. Anka Plato (250TL)
 6. Botanik Çekim Platosu
 7. Kozalaşk Çekim Platosu
 8. Plato Koala (200TL)
 9. Zebra Plato
 10. Sarnıç Plato (400TL)
 11. Sanat Fotoğraf Platosu (200TL)

1. Wincek Plato

Wincek Plato Fotoğraf Çekimi

Ankara’nın ilgi çeken fotoğraf platolarından biri olan Wincek Plato, pek çok kişinin fotoğraflarına ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle de düğün veya nişan yapacak çiftlerin tercih ettiği bir platodur. Bu plato sayesinde farklı yerlere gitme derdi kalmamaktadır. Mekan mekan gezmeye gerek kalmadan farklı konseptlerde kusursuz bir fotoğraf çekimi yapılmaktadır. İster doğal bir arka plan ister farklı bir arka plan olsun istenilen tüm fotoğrafların çekimini burada gerçekleştirebilmek mümkündür. Hem açık hem de kapalı alanları ile fotoğraf çekim imkanı sunan Wincek Plato’nun oldukça kapsamlı olduğunu söyleyebiliriz. Her hava koşuluna göre oluşturulabilen Wincek Plato’nun giriş ücreti ise 250 tl’dir.

Wincek Plato instagram adresi için tıklayın.

2. Başka Plato

Ankara Başka Plato

Ankara çekim platoları olarak Başka Plato, Ankara’nın en büyük fotoğraf platosu olma özelliğine sahiptir. Hem açık alanıyla hem de kapalı alanıyla çoğu kişinin gözde fotoğraf çekim platosudur. 4000 metre kare açık alan ve 500 metre kare kapalı alanıyla hem iç hem de dış çekimler için uygundur. 60 farklı çekim noktası ve 60 farklı dekoruyla kusursuz fotoğraflara zemin oluşturmaktadır. Başka Plato, düğün çiftlerine, nişan, kına ve söz yapacak çiftlere, ailelere, hamile çekimlerine, mezuniyet çekimlerine, bireysel çekimlere ve ürün çekimlerine hizmet vermektedir. Çekim yaptıracak kişi veya kişilerin tek yapması gereken bir fotoğraf firması ile anlaşmak. Önceden rezervasyon yaptırmak ve 250 tl olan giriş ücretini ödemektir.

Başka plato instagram adresi için tıklayın.

3. Saklı Plato

Ankara Saklı Plato

Saklı Plato, 11.000 metre kare açık alana ve 250 metre kare kapalı alana sahip Ankara’nın en büyük açık alanına sahip olan Saklı Plato’da fotoğraf çekimlerine dair her detay düşünülmüştür. Fotoğraf çekimleri için yaz ve kış bahçesinin yanı sıra mısır ve buğday tarlaları oluşturulmuştur. Böylelikle bohem tarzında fotoğraflar için en iyi platolardan biridir. Birbirinden farklı dekor ve birbirinden farklı konseptiyle eğlenceli ve harika fotoğrafların ortaya çıkmasında önemli bir rol oynamaktadır. Farklı konseptleri tek bir çatı altında toplamayı başaran Saklı Plato’da yapılacak çekimler ile mekan mekan gezmeye gerek kalmamaktadır. Saklı Plato giriş fiyatı ise 250 tl gibi minimal bir değerdir.

Saklı Plato instagram adresi için tıklayın.

4. Anka Plato

Ankara Anka Plato

Ankara gibi eşsiz bir şehirde fotoğraf çekimi yaptıracak kişiler için Anka Plato harika bir tercihtir. Ankara çekim platoları olarak Anka Plato, Ankara’nın tek minimalist fotoğraf platosu olarak bilinmektedir. Bu plato ile hem iç hem de dış fotoğraf çekimlerinde çeşitlilik yaratabilmek mümkündür. Üstelik farklı mekanlara gitmeye ve bu mekanlarda yeninden çekim için uygun bir ortam kurmaya gerek kalmamaktadır. Çiftlerin aynı mekanda farklı konsept çekimler yapmasına olanak tanıyan Anka Plato, son yıllarda düğün fotoğrafçılığı için tercih edilen trendlerden biridir. Anka Plato girişi ücretli olup fiyatı 250 tl’dir. Bu ücret ödendiği takdirde platonun her köşesinde saatlerce fotoğraf çekimi gerçekleştirilebilmekte ve benzersiz fotoğraflara sahip olunabilmektedir.

Anka Plato instagram adresi için tıklayın.

5. Botanik Çekim Platosu

Ankara Botanik Çekim Platosu

Ankara Gölbaşı’nda bulunan Botanik Çekim Platosu, hem iç hem de dış fotoğraf ve video çekimi ortamlarıyla hizmet vermektedir. Benzersiz dekorları ve doğal botanik bahçesiyle evlenecek tüm çiftler için tüm zamanların en iyi deneyimlerini sunmak adına oluşturulmuş bir platodur. Bahar mevsiminde yeşil rengin hakim olduğu, kış ve sonbahar mevsimlerinde ise dökülmüş yapraklarla muhteşem manzaraların ortaya çıktığı doğal bir ortama sahiptir. Özel günleri ölümsüzleştirmek için gerçekleştirilecek fotoğraf çekimlerine harika bir zemin hazırlamaktadır. Aile, düğün, nişan, sünnet, doğum, bebek, mezuniyet, moda, hamile, ürün ve tanıtım fotoğraf çekimleri için uygun konseptleri vardır. Bu konseptlerden yararlanmak için yalnızca giriş ücretini ödemek yeterlidir.

Ankara Botanik Plato instagram adresine ulaşamadık ama Facebook için tıklayınız. (Teyit edilmedi)

6. Kozalaşk Çekim Platosu

Ankara Kozalaşk Fotoğraf Çekim Platosu

Oldukça ilgi çekici bir lokasyona sahip olan Kozalaşk Çekim Platosu, Ankara’nın Eymir Gölü’ne çok yakındır. Bu plato ile tamamen çiftlere ve sevdiklerine ait özel bir ortam amaçlanmıştır. Düğün çiftlerine, nişan, kına ve söz yapacak çiftlere, ailelere, hamile çekimlerine, mezuniyet çekimlerine, bireysel çekimlere ve ürün çekimlerine hizmet vermektedir. Ankara’nın tek aşk ormanına sahip Kozalaşk Çekim Platosu’nda ahşap ve şömineli kamelyalar vardır. Burada romantik fotoğraf çekimleri gerçekleştirilebilmektedir. Fotoğraf çekimlerine ek olarak evlilik tekliflerinin, doğum günlerinin, kutlamaların, bekarlığa veda partilerinin de gözde mekanıdır. Fotoğraf ve video çekiminin dahil olduğu Kokteyl ve Gold paketleri mevcuttur. Kokteyl paketin fiyatı 1000 tl, Gold paketin ise 1350 tl’dir.

Ankara Kozalaşk Plato instagram adresi için tıklayın.

7. Plato Koala

Ankara Plato Koala Fotoğraf Çekimi

Plato Koala, Ankara’nın en gözde fotoğraf ve etkinlik platolarından biridir. Oldukça geniş bir platodur. Hem iç hem de dış fotoğraf çekimi oluşturulmuş yapılar ve zeminler mevcuttur. Platonun içerisinde yer alan yapılar bir hayli görkemli ve renkleriyle dikkat çekmektedir. Bu yapıların ister dışında ister içerisinde harika fotoğraflar çekilmek mümkündür. Özellikle nişan ve düğün fotoğrafları için tercih edilen Plato Koala, çiftlerin anını ölümsüzleştirirken eğlendirmektedir. Çiftlere pek çok fotoğraf alternatifi sunmaktadır. Işıltılı dekorları ve doğa botanik bahçesiyle görenleri hayran bırakacak fotoğraflar elde edilmesine zemin hazırlamaktadır. Plato Koala’nın giriş ücretinin yalnızca 200 tl olması da çiftleri memnun etmektedir.

Ankara Plato Koala instagram adresi için tıklayın.

8. Zebra Plato

Ankara Zebra Plato Fotoğraf Çekimi

Ankara Gölbaşı’nın en yeni fotoğraf çekim platolarından biri olan Zebra Plato da fotoğraf için hem açık alan hem de kapalı alan yaratılmıştır. Söz, nişan, düğün çekimleri yaptıracak çiftlerin bu özel günlerini en güzel şekilde yansıtmaktadır. Fotojenik olmadığını düşünen gelin ve damatların bile rahat olacakları bir ortam oluşturulmuştur. Benzersiz konseptleri ve farklı dekorları ile masal gibi bir fotoğraf çekim platosudur. Özellikle beyaz renge sahip dekorlara sahiptir. Fotoğrafa dair her şey en ince detayına kadar düşünülmüştür. Zebra Plato’da çekim yaptıracak kişiler için saç, makyaj ve hazırlık bölümleri vardır. Böylelikle kişiler çekimler sırasında farklı kostümler giyebilmekte, saç ve makyajlarında dokunuşlar yapılmaktadır.

Ankara Zebra Plato instagram adresi için tıklayın.

9. Sarnıç Plato

Ankara Sarnıç Plato Çekim

Ankara fotoğraf platoları olarak Sarnıç Plato, Ankara’nın büyüleyici fotoğraf çekim platolarından biridir. Bu çekim platosu, Esenboğa Havaalanı bölgesinde Sarnıç Plato çiftlerine özel hizmet vermektedir. Aktif olarak 1000 metre kare sıcak ve soğuk havalar için yalıtımlı kapalı alanı ve 800 metre kare doğa manzaralı açık alanı bulunmaktadır. Platoda sarnıçların bulunması, sanatsal ve görkemli fotoğrafların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Siyah konseptli fotoğraflar için harika bir platodur. Aynı zamanda büyük bir beyaz fona sahip olduğu için de beyaz konseptli fotoğraflar da ortaya çıkabilmektedir. Platonun bir de ‘Rüzgar’ adında oldukça uysal bir atı bulunmaktadır. Rüzgar ile sıradan düğün fotoğraflarının yerine sıra dışı fotoğraflar çekilebilmek mümkündür. Sarnıç fotoğraf çekim platosuna giriş ücretli olup fiyatı 400 tl’dir.

Ankara Sarnıç Plato instagram adresi için tıklayın.

10. Sanat Fotoğraf Platosu

Ankara Sanat Fotoğraf Platosu

Ankara gibi fotoğraf çekilmenin zor olduğu kalabalık şehirlerde Sanat Fotoğraf Platosu, çiftlere ideal bir çözüm sunmaktadır. Sanat Fotoğraf Platosu sayesinde aynı mekanda çekilen fotoğraf kareleri farklı konseptlerle zenginleştirilerek farklı mekanlardaymış izlenimi yaratmaktadır. Platonun hem açık hem de kapalı alanı mevcuttur. 4000 metre kare açık alanıyla, 300 metre kare kapalı alanıyla ve 60 farklı fonuyla sıra dışı fotoğraflara zemin hazırlamaktadır. Ahşap yapıların ön planda olduğu Sanat Fotoğraf Platosu’nda bohem tarzını yansıtmak mümkündür. Sanat Fotoğraf Platosu’na giriş ücretli olup fiyatı yalnızca 200 tl‘dir. Fotoğraf çekimi için kişilerin önceden randevu almaları gereklidir.

Ankara Sanat Platosu facebook adresi için tıklayın.

2 comments

 1. Burak — Eylül 26, 2021 at 4:08 pm

  Çok güzel bir liste olmuş herkesin işine yarayacağını düşünüyorum. Ankara’da her fotoğrafçı ve gelin damat bu bilgileri arayacaktır.

  Cevapla

 2. Bir çift — Ekim 21, 2021 at 11:20 am

  Yeni kurulan platolar bile var elinize sağlık. İhtiyacı olan için güzel rehber olmş

  Cevapla

Bir cevap yazın

Fotoğraf Vagonu - Dış Çekim - Ürün Çekimi ve Fazlası background image